Jaką kurtę motocyklową wybrać?

Wielu początkujących motocyklistów staje przed trudnym wyborem zakupu odpowiedniej kurtki na motocykl. Przed zakupem warto wziąć pod uwagę kilka aspektów między innymi jaki budżet chcemy przeznaczyć, rodzaj materiału, rozmiar oraz jakość wykonania. Postaramy się przedstawić poszczególne elementy i na podstawie tego będziesz mógł wywnioskować na jaką kurtę się zdecydować.

Materiał

Najwięcej kurtek znajdziemy wykonanych ze skóry lub materiału sztucznego. Materiał należy dobrać do rodzaju motocykla, jeśli preferujemy ciężkie maszyny wówczas lepiej będziemy się prezentować w skórze, natomiast jeśli stawiamy na sportowe motocykle, to świetnie sprawdzą się kurtki tekstylne. Jeśli chodzi o jakość to tutaj górą będą kurtki skórzane, w nich możemy przejechać zdecydowanie więcej sezonów.

Cena

Rozbieżność cen kurtek jest bardzo duża i oscyluje w przedziale od 300 do 3000 zł. Kwota będzie uzależniona od materiału, sposobu wykonania oraz marki. Odradzamy zakupu najtańszych modeli, gdyż ich jakość jest stosunkowo niska, warto przed zakupem osobiście sprawdzić jakość materiałów oraz szwów. Wybierając kurtki popularniejszych producentów będziemy mieli pewność, że będzie ona dobrze wykonana.

Dopasowanie

Rozmiar kurtek poszczególnych producentów może od siebie odbiegać, dlatego lepiej udać się do sklepu stacjonarnego i właśnie tam przymierzyć odpowiedni model. Kurtka dobrze jeśli jest dopasowana, ale zapewnia odpowiednią wygodę oraz możliwość swobodnej rotacji ciałem. Rękawy przy wyciągniętych rękach muszą zakrywać nadgarstki, tak aby zapewnić pełne bezpieczeństwo i przede wszystkim kurtka nie może być za krótka w biodrach. Jeśli będziemy znali odpowiedni rozmiar kurtki, wówczas śmiało możemy zamówić dany produkt przez Internet.

Dodaj komentarz